Поранешната Мис Универзум во бело бикини го одзема здивот

Странските медиуми објавија дека поранешната Мис Универзум и модел Оливија Кулпо деновиве се одмара и патува, а нејзините дестинации беа Капри во Италија, Санторини во Грција. Она што сите го забележаа е дека убавицата често ја усогласува прекрасната природна глетка со бикини и со задоволство споделува фотографии на Инстаграм.

Таа има совршено тело и фигура, а тоа повторно го демонстрираше во бело бикини:

Да ве потсетиме, познатото списание „Максим“, чии страници со години беа украсени со убавици, во 2019 година ја прогласи Оливија за најсексапилна жена во светот. Таа, исто така, ја откри тајната на добриот изглед: "Јас целосно ги елиминирав од исхраната јаглехидратите, шеќерите, алкохолот... во основа сите тие интересни работи. Ги сметам кардио вежбите за важни во решавањето на сите наталожени токсини во телото и решавање на дополнителни масти", изјави таа.

Дали Шакира ќе заврши во затвор

Колумбиската поп-ѕвезда Шакира може да се најде на обвинителна клупа откако шпанскиот судија оцени дека гледа „доволно индикации“ за судењето на планетарно-популарната пејачка за затајување данок.

Државното обвинителство во Барселона ја обвинува 44-годишната пеачка дека не платила вкупно 14,5 милиони евра данок во Шпанија помеѓу 2012 и 2014 година.

Пејачката наведува дека не е виновна.

Ако не се постигне спогодба надвор од судот, Шакира може да заврши во затвор.

Позадината на спорот е прашањето каде била обврзана Шакира да плаќа данок во тој период. Државното обвинителство тврди дека пејачката живеела во Шпанија повеќе од 183 дена, секоја од трите спорни години, поради што смета дека требала да го плати данокот за вкупниот приход во Шпанија.

Шакира истакнува дека од 2012 до 2014 година, таа била даночен обврзник на Бахамите, а не на Шпанија, и дека само повремено патувала во Шпанија.

Шакира веќе десет години е во врска со фудбалерот на Барселона, Жерар Пике и имаат две деца. Пејачката тврди дека официјално живее во Шпанија од 2015 година.

Магичен Момент! Китот Белуга со одушевување го слуша виолинистот

https://www.youtube.com/watch?v=MsfKifGisIg&ab_channel=InsideEdition

Виолинист неодамна одлучи да ги забавува китовите белуга во аквариум во американската држава Конектикат.

Ова е доказ дека музиката е универзален јазик, и тоа се однесува и на луѓето и на животните.

Запалена куќата од 2,5 милиони долари на Бијонсе и Џеј Зи

https://www.youtube.com/watch?v=DGyKEs3UyeY&ab_channel=NOLA.com

Според странските медиуми, пожар избувнал во куќа вредна над два милиони долари во Њу Орлеанс, а се верува дека е во сопственост на пејачката Бијонсе и раперот Џеј Зи.

Куќата за време на пожарот била празна, а се верува дека пожарот бил подметнат затоа што полицијата наводно добила пријава за сомнително лице кое било на имотот за време на пожарот, а според полицискиот извештај пожарот избувнал во кујната каде била пронајдена лименка бензин.

- Ако не стигневме таму на време, можеше да биде многу полошо. Станува збор за историска градба - беше речено од противпожарната служба, а 22 лица го изгаснаа пожарот во вилата вредна околу 2,5 милиони долари.

Ниту пејачката ниту раперот засега не се огласуваат.

Адријана Лима целосно ГОЛА!

Славната манекенка Адријана Лима со еден потег го сруши Инстаграм!

Поранешната сопруга на некогаш одличниот српски кошаркар Марко Јариќ, беше фотографирана потполно гола пред месечината!

А коментарнот на нејзината слика гласеше - "Кога ќе се сретнат две месечини".

Никој не ја препознава: Кендал докажа зошто е најскапата манекенка на светот

Во моментов најплатената манекенка на светот, Кендал Џенер, направи фотосесија за шпански "Vogue" која навистина крена прашина.

Имено, многумина беа изненадени од нејзините изданија во кои изгледа дури и непрепознатливо.

 

Една објава на атрактивната Џорџина ги воодушеви пратителите

Џорџина Родригез објави гола фотографија на својот Инстаграм профил. Атрактивната свршеница на Роналдо моментално ужива на годишен одмор со својот партнер, а со тоа таа сака да се пофали и на социјалните мрежи, па често објавува фотографии од луксузна јахта.

„Заглавена сирена“, напишала моделот во описот на сликата.

Патем, поради нејзината врска со еден од најпопуларните фудбалери во светот, Џорџина успеа да создаде бренд од себе и да стане заштитно лице на неколку модни компании.

Парис Хилтон започна кулинарско шоу

Речиси две децении откако се прослави на реалното шоу „Едноставен живот“, Парис Хилтон се враќа на малите екрани со ново шоу на Нетфликс.

Во објавата со која ја најавува новата емисија, Хилтон позира на насловната страница на готвачот во розова вечерна тоалета и соодветни ракавици, држејќи метла во едната рака и мало бело куче во другата.

Во шест епизоди, Хилтон ќе проба нови рецепти и состојки со познати гости, објавија американските медиуми.

Шоуто ќе се емитува на Нетфликс од 4 август.

Охридскиот рокер Александар Јосифовски го освојува регионот со рок-баладата „Иди“

https://www.youtube.com/watch?v=14DXJbl7JWQ

Охриѓанецот Александар Јосифовски ги освои срцата на публиката со своите рок настапи на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“. По кратка пауза, тој се фрли на работата.

Ја промовираше својата прва песна „Иди“, за која напиша музика заедно со гитаристот Мартин Милевски, додека текстот е дело на Огњен Неделковски.

Неговата прва песна издадена за Гранд-продукцијата е вистинско освежување на регионалната сцена, а бидејќи Александар остана доследен на неговиот стил, неколку коментари гласеа:
„ТИ си иднината на рок-музиката“, „Ти си најдобриот рокер на Балканот“ и „Браво момче, заслужуваш многу повеќе!“

За оваа рок балада, Јосифовски објави и автентично видео во кое се испреплетени приказните за моторџиите, нивните авантури и љубовни врски.

Дејвид Бекам насмеа милиони обожаватели со стари фотографии

Дејвид и Викторија Бекам ја прославија 22-годишнината од бракот, а поранешниот фудбалер се пошегува на Инстаграм со своите фотографии во ист "аутфит".

Гвен Стефани ги објави првите фотографии од венчавката и ја покажа раскошната венчаница

Гвен Стефани оваа сабота се омажи за музичарот Блејк Шелтон, со кого беше во врска шест години, а првите фотографии од нивната венчавка ги објави на својот Инстаграм профил.

-Соновите се остваруваат - напиша таа на прикачените фотографиите.

Нејзината раскошна венчаница привлече внимание, а по церемонијата се пресоблече во друга, пократка венчаница.

Да потсетиме, парот се запозна во 2014 година кога двајцата учествуваа во американското музичко шоу The Voice, и двајцата се разведоа во исто време од нивните поранешни партнери.

Мадона објави сет од неколку полуголи фотографии

Мадона на Инстаграм објави сет фотографии што ги направи за италијански Vogue.

„Италијанците го прават тоа подобро“, напиша Мадона во описот на објавата, која за краток временски период доби повеќе од 200.000 лајкови.

Пејачката позираше во неколку различни пози во различни модни комбинации. На една од фотографиите таа позираше во црн корсет од латекс без градник, па и се гледаа брадавиците. Имаше црвена перика на главата и цигара во раката.

„Прекрасна си“, „ќе биде тоа жешко издание“, „Колку повеќе старееш, толку си подобра“, напишаа нејзините следбеници во коментарите. Сепак, имаше и такви кои и рекоа дека отишла предалеку со пластичните операциии.

Машкиот магазин ја прогласи за најзгодна на светот, со новата фотографија потврди и зошто е тоа така

Се работи за американската манекенка Оливија Кулпо која на Инстаграм ја следат скоро пет милиони луѓе.

Таа еднаш рече дека "нема смисла да се даваат премногу пари за гардероба. Ако нешто добро ви стои, можете да купите и поевтина варијанта. Но, затоа секогаш се исплати да се дадат повеќе пари за кожна торба и чевли".

Фотографите ја фотографираа во лежерно издание, после тренинг, а фитнесот и здравата исхрана се одговорни за нејзината фигура.

Таа ја освои титулата Мис универзум во 2012 година, а после тоа, започна да гради кариера во светот на модата.

Нејзината просечна плата е 500 000 американски долари, пишува Celebrity Net Worth.

Пред неколку дена, таа објави сексипилна фотографија на Инстаграм и, се разбира, доби неколку комплименти.

 

Најатрактивната жена на светот позираше топлес

Атрактивната Русинка на Инстаграм сподели фотографија од ново снимање на кое позира на плажа само во жолта танга и сандали со високи потпетици. За да не открие премногу, ги покри нејзините голи гради со рацете.

Манекенката Ирина Шајк (35) позираше топлес и повторно покажа зошто е наречена најсексапилна жена на светот.

Фотографијата собра илјадници лајкови за неколку часа, а фановите оставија многу комплименти во нејзините коментари.

Да потсетиме, најпопуларната манекенка неодамна беше уловена на романтичен одмор во Франција со славниот рапер Кание Вест (44).

Гласините за врската започнаа неодамна, со обвинувања дека се гледаат во тајност додека тој се разведува од старлетата Ким Кардашијан (40) по седум години брак.

„Fast 9“ заработи 70 милиони долари во првите два дена од прикажувањето во САД

https://www.youtube.com/watch?v=fEE4RO-_jug

Деветтото продолжение на „Брзи и бесни“ заработи 70 милиони долари за два дена од прикажувањето во Соединетите Американски Држави (САД), пишува „Variety“.

Остварувајќи заработка од 70 милиони долари на првиот викенд од прикажувањето, „Fast 9“ го сруши рекордот за најголема заработка во кино салите од март 2020 година. Овој рекорд досега го држеше филмот „A Quiet Place Part II“ со заработка од 48,3 милиони долари.

Да потсетиме, Вин Дизел претходно потврди дека филмот ќе добие уште две продолженија, кои би можеле да се појават во кината во 2023 и 2024 година. Во режија на нив ќе биде Џастин Лин, кој го режираше деветтиот филм, но и продолженијата „Брзи и бесни: Токио Дрифт“, „Брзи и бесни“, „Брзи пет“ и „Брзи и бесни 6“.

„Деветтото продолжение е првиот филм од последното поглавје, а преостанатите две треба да го завршат ова фантастично патување“, рече Лин.

 

Ед Ширан има нова песна, во спотот се трансформира во вампир

https://www.youtube.com/watch?v=orJSJGHjBLI

Ед Ширан го објави својот нов сингл „Bad Habits“, заедно со придружното музичко видео во режија на Дејв Мејерс. Новата песна пристигнува по долга пауза на пејачот, а 30-годишникот се трансформира во вампир специјално за оваа пригода.

На видеото, Ширан ја презема улогата на вампир, облечен во светло розева јакна и светкава шминка, а приказната ја следи пејачот и уште неколку вампири кои прават хаос во трговскиот центар.

Како што е објавено во соопштението, целото видео служи како метафора за нашите сопствени пороци.

 

 

 

Опра одби да биде кума на ќерката на принцот Хари и Меган

Опра Винфри (67) реши да ги запре гласините за кумство на ќерката на принцот Хари (36) и Меган Маркл (39), малата Лилибет.

Во едно неодамнешно интервју, таа објасни дека е премногу стара за улогата на кума.

„Јас сум само сосед и пријател, верувам дека ќе земат некој помлад за таа улога“, објасни Опра, која е во добри односи со двојката од 2018 година, кога доби покана за нивната кралска венчавка.

За време на интервјуто, таа откри дека навистина и се допаѓа избраното име за девојчето и дека ќе им испрати специјален подарок на гордите родители за Денот на таткото.

Џенифер Лопез и Бен Афлек видени како се бакнуваат во ресторан

Џенифер Лопез и Бен Афлек беа видени како се бакнуваат во ресторанот Нобу во Малибу во неделата.

Ручекот, наводно, бил организиран по повод педесеттиот роденден на сестрата на Џенифер Лопез - Линд. Присутни беа и нејзините деца Макс и Ема (13), која ги доби од бракот со Марк Ентони.
Афлек и Лопез беа свршени во 2002 година и овој април започнаа да се шират гласини дека се помириле. Нивната обновена романса се случи само неколку недели откако Лопез раскина со вереникот Алекс Родригез.

Оттогаш, овој популарен пар се обидува да помине што повеќе време заедно. Во мај, тие престојуваа во луксузното одморалиште Јелоустоун, Монтана, а потоа изнајмија куќа за одмор во Мајами.

Лопез наводно наскоро ќе се пресели во Лос Анџелес за да може да помине повеќе време со него. Тие сè уште не се одлучиле официјално да потврдат дека се во врска.

 https://www.youtube.com/watch?v=jIIUSEI5-Mg

Холандската принцеза одби од буџетот 1,6 милиони евра затоа што би се чувствувала непријатно

Принцезата Амалија, наследничка на холандскиот престол, се одрекува од правото на годишен приход. Најстарата ќерка на кралот Вилем-Александар, таа му напишала на премиерот Марк Руте дека сака да се откаже од своите права на 1,6 милиони евра за лични и трошоци за домаќинството, бидејќи прифаќањето на нив ќе и биде непријатно.

Во писмото навела дека не сака пари додека не ги добие соодветните кралски должности. Амалија рече дека по завршувањето на училиштето има намера да паузира една година и потоа да започне да студира.

„На 7 декември 2021 година ќе имам 18 години и според законот ќе добијам додаток“, напиша Амалија во писмото објавено од холандската јавна телевизија НОС.

„Мислам дека би било непријатно додека не работам ништо, додека на другите студенти им е многу потешко, особено во овој период на коровавирус“, додаде таа.

Таа рече дека ќе враќа 300.000 евра приход годишно и дека нема да бара 1,3 милиони евра се додека нема големи трошоци во улога на принцеза.

ИСО наведува дека ова е првпат некој член на кралското семејство да одбие да побара плата и надомест на трошоците. Холандската монархија ја надмина Британија како најскапа во Европа, покажа истражувањето спроведено од 2012 година, пишува Гардијан.

Холандската влада минатата година се согласи на кралски буџет од 47,5 милиони евра за 2021 година, не вклучувајќи ги трошоците за државни посети или одржување на палатите, со тоа што кралот Вилем-Александар доби плата од 998 000 евра и 5,1 милиони службени трошоци. Неговата сопруга Максима доби 1,1 милиони евра, поранешната кралица Беатрикс 1,7 милиони евра, а Амалија 1,6 милиони евра.

Под притисок на опозициските партии, Руте се согласи на ревизија на годишните трошоци, но предупреди на „популистичките“ опасности од ваквата дебата.

Милијардерот Ворен Бафет ги советува младите за тоа како можат да ја зголемат својата вредност

Легендарниот инвеститор и милијардер Ворен Бафет ги советува младите да се фокусираат на совладување на комуникациските вештини, односно да научат како да пишуваат и зборуваат јасно затоа што тоа може да ја „удвои нивната вредност“.

„Единствениот лесен начин да станете 50 проценти повредни отколку што сте сега е да ги усовршите вашите комуникациски вештини - и писмени и усмени“, вели Бафет во видеото објавено во понеделникот на LinkedIn.

Видеото е објавено од Мајкл Худ, коосновач на почетниот Voiceflow со седиште во Торонто, што им овозможува на корисниците да дизајнираат, градат и извршуваат вештини за паметниот звучник на Амазон, без потреба од знаење за кодирање.

"Ако не можете да комуницирате, тоа е како да намигнувате на девојка во мрак, ништо не се случува. Може да ја имате целата духовитост на светот, но мора да знаете како да го пренесете тоа", продолжува Бафет.

Претприемачот Ричард Бренсон се согласува дека способноста за успешна комуникација е клучна за успехот.

„Денес, ако сакате да успеете како претприемач, мора да бидете и раскажувач на приказни“, рече британскиот бизнисмен, додавајќи дека нема смисла да се биде добар раскажувач ако вашиот производ или идеја не вреди.

Сепак, не е доволно да создадете одличен производ, исто така треба да откриете како да ги информирате луѓето за тоа.

Откриено колку Роналдо и плаќа на Џорџина месечно

Се очекува семејството Роналдо да не е просечно семејство, да не чуваат пари во тегла на фрижидер кои би ги користеле за своите потреби, но „Gazeta delo Sport“ објави пред извесно време дека Кристијано и плаќа на сопругата Џорџина месечен приход.

Објаснувајќи дека на овој начин Роналдо му се „оддолжува“ на својот животен сопатник за поминување на времето претежно дома и чување деца, со акцент на фактот дека покрај нивната ќерка Алана Мартина, ги воспитува и децата на Роналдо, Ева и Матеа.

Англискиот таблоид „The Sun“ се вклучи во целата приказна, која за разлика од „Gazeta delo Sport“ (кои ја наведуваа сумата помеѓу 50.000 и 100.000 евра), тие беа поточни и напиша дека Роналдо на Џорџина и дава приход од 80.000 фунти секој месец.

Во истиот текст, „Gazeta delo Sport“ исто така изјави дека Џорџина Родригез заработува за животот во Италија на уште неколку популарни начин, тие открија дека таа добива 8.000 евра за рекламна фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, и дека бара дури 100.000 евра за интервју.