Дури и на 74-годишна возраст, Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзите

Фото: Screenshot / YouTube

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне не се откажува од физичкиот изглед дури и на 74 години. Придонес за ова е фактот што тој интензивно вежба во теретана, тој сподели еден од неговите сесии за обука со тешки тегови.

Имено, Сталоне прикажа еден од своите тренинзи во теретана на Инстаграм. На видеото се гледа како Сталоне вежба со тегови од по 20 килограми. Со видлив напор, тој успеа да крене 40 кг и со тоа да покаже дека се уште е во исклучително добра форма во старосните години.

"Добро" тешко "утро! Ајде да одиме силни до самиот крај", напиша тој во описот под видеото и тој пост собра повеќе од три милиони прегледи за само 24 часа.

Сталоне инаку играше улоги во филмови во кои можеше да дојде до израз неговата одлична физичка форма. Сепак, дури и на прагот од 75-та година, тој сè уште е во топ форма.
Кога станува збор за неговата актерска кариера, тој неодамна работеше на режисерската верзија на култниот филм Rocky IV, еден од најуспешните во серијата за аутсајдер боксерот Роки Балбоа. Во моментов е познато дека оваа верзија ќе го има последното име Rocky Vs. Драго, чија премиера ќе биде во Филаделфија.