Трендинг :

Објавена листата на најубави жени во светот: Џеј Ло и Анџелина Џоли не се ни во ТОП ДЕСЕТ

Кога ќе се постави прашањето: „Која е најубавата жена на светот?“, многумина веднаш би одговориле дека тоа е или Џенифер Лопез или Анџелина Џоли. Сепак, на оваа популарна шпекулација и противречи новата Ранк листа, која не ги ни стави во првите десет, иако претходно тие беа на оваа листа редовно.

Листата на десетте најубави жени во светот ја сочинуваат сосема нови имиња, додека првото место го зазеде актерка која дефинитивно ја одбележа годината зад нас.

Во продолжение ви ја претставуваме листата на најубави жени во светот за 2022 година.

10. Лили Колинс

9. Емили Ратајковски


8. Ема Вотсон


7. Мила Кунис


6. Елизабет Олсен

5. Џесика Алба


4. Ана Де Армас


3. Скарлет Јохансон


2. Гал Гадот


1. Маргот Роби

Момфа Јуниор има девет години и е најмладиот милијардер во светот

Најмладиот милијардер во светот е Мухамед Авал Мустафа, деветгодишно момче од Нигерија. Овој малечок знае како е да се живее во луксуз бидејќи патува низ светот со приватен авион, поседува неколку вили и скапи автомобили. Тој е инфлуенсер на Инстаграм и има над 110.000 следбеници, а само неколку објави.

Малиот Мухамед е всушност син на мултимилионер и нигериска интернет ѕвезда Исмаил Мустафа, познат како Момфа.

Деветгодишното момче, наречено Момфа Јуниор, ја добило својата прва вила од својот татко кога имал шест години.

- Тоа значи дека после сите подеми и падови имаш каде да одиш... Тоа е место каде никогаш нема да те осудат и секогаш ќе те пречека со раширени раце... Честитки, синко, твојот нов дом. Твојот роденденски подарок од татко ти – напиша тогаш Момфа на социјалните мрежи.

Имала повеќе од десет операции: Често ме боли грбот поради тежината на градите

Алегра Кол (52) од Америка призна дека отсекогаш била вљубена во естетската хирургија, како и дека сака да личи на Барбика.

Според нејзините зборови, таа направила голем број пластични операции за да има фигура на песочен часовник. Неколку пати и вбризгувала силикон во градите за да достигне голем волумен.

Алегра беше и на липосукција, го зголеми задникот, вбризгуваше филери во усните и го затегна лицето со ботокс. Сепак, нејзината трансформација сè уште не е завршена, бидејќи се планираат повеќе операции за следните неколку месеци.

Имено, во јануари следната година Алегра планира по шести пат да го зголеми задникот.

Оваа жена во едно интервју открила дека нејзините гради тежат како автомобилска гума по пластична операција и дека нивната големина и пречи при секојдневните активности, како облекување или врзување врвки од патики.

- Често ме боли грбот поради тежината на градите, но не планирам никогаш да ги намалам, ги сакам такви какви што се - заклучила Алегра.

Поранешната Мис Универзум во бело бикини го одзема здивот

Странските медиуми објавија дека поранешната Мис Универзум и модел Оливија Кулпо деновиве се одмара и патува, а нејзините дестинации беа Капри во Италија, Санторини во Грција. Она што сите го забележаа е дека убавицата често ја усогласува прекрасната природна глетка со бикини и со задоволство споделува фотографии на Инстаграм.

Таа има совршено тело и фигура, а тоа повторно го демонстрираше во бело бикини:

Да ве потсетиме, познатото списание „Максим“, чии страници со години беа украсени со убавици, во 2019 година ја прогласи Оливија за најсексапилна жена во светот. Таа, исто така, ја откри тајната на добриот изглед: "Јас целосно ги елиминирав од исхраната јаглехидратите, шеќерите, алкохолот... во основа сите тие интересни работи. Ги сметам кардио вежбите за важни во решавањето на сите наталожени токсини во телото и решавање на дополнителни масти", изјави таа.

Запалена куќата од 2,5 милиони долари на Бијонсе и Џеј Зи

https://www.youtube.com/watch?v=DGyKEs3UyeY&ab_channel=NOLA.com

Според странските медиуми, пожар избувнал во куќа вредна над два милиони долари во Њу Орлеанс, а се верува дека е во сопственост на пејачката Бијонсе и раперот Џеј Зи.

Куќата за време на пожарот била празна, а се верува дека пожарот бил подметнат затоа што полицијата наводно добила пријава за сомнително лице кое било на имотот за време на пожарот, а според полицискиот извештај пожарот избувнал во кујната каде била пронајдена лименка бензин.

- Ако не стигневме таму на време, можеше да биде многу полошо. Станува збор за историска градба - беше речено од противпожарната служба, а 22 лица го изгаснаа пожарот во вилата вредна околу 2,5 милиони долари.

Ниту пејачката ниту раперот засега не се огласуваат.

Никој не ја препознава: Кендал докажа зошто е најскапата манекенка на светот

Во моментов најплатената манекенка на светот, Кендал Џенер, направи фотосесија за шпански "Vogue" која навистина крена прашина.

Имено, многумина беа изненадени од нејзините изданија во кои изгледа дури и непрепознатливо.

 

Една објава на атрактивната Џорџина ги воодушеви пратителите

Џорџина Родригез објави гола фотографија на својот Инстаграм профил. Атрактивната свршеница на Роналдо моментално ужива на годишен одмор со својот партнер, а со тоа таа сака да се пофали и на социјалните мрежи, па често објавува фотографии од луксузна јахта.

„Заглавена сирена“, напишала моделот во описот на сликата.

Патем, поради нејзината врска со еден од најпопуларните фудбалери во светот, Џорџина успеа да создаде бренд од себе и да стане заштитно лице на неколку модни компании.

Парис Хилтон започна кулинарско шоу

Речиси две децении откако се прослави на реалното шоу „Едноставен живот“, Парис Хилтон се враќа на малите екрани со ново шоу на Нетфликс.

Во објавата со која ја најавува новата емисија, Хилтон позира на насловната страница на готвачот во розова вечерна тоалета и соодветни ракавици, држејќи метла во едната рака и мало бело куче во другата.

Во шест епизоди, Хилтон ќе проба нови рецепти и состојки со познати гости, објавија американските медиуми.

Шоуто ќе се емитува на Нетфликс од 4 август.

Дејвид Бекам насмеа милиони обожаватели со стари фотографии

Дејвид и Викторија Бекам ја прославија 22-годишнината од бракот, а поранешниот фудбалер се пошегува на Инстаграм со своите фотографии во ист "аутфит".

Гвен Стефани ги објави првите фотографии од венчавката и ја покажа раскошната венчаница

Гвен Стефани оваа сабота се омажи за музичарот Блејк Шелтон, со кого беше во врска шест години, а првите фотографии од нивната венчавка ги објави на својот Инстаграм профил.

-Соновите се остваруваат - напиша таа на прикачените фотографиите.

Нејзината раскошна венчаница привлече внимание, а по церемонијата се пресоблече во друга, пократка венчаница.

Да потсетиме, парот се запозна во 2014 година кога двајцата учествуваа во американското музичко шоу The Voice, и двајцата се разведоа во исто време од нивните поранешни партнери.

Мадона објави сет од неколку полуголи фотографии

Мадона на Инстаграм објави сет фотографии што ги направи за италијански Vogue.

„Италијанците го прават тоа подобро“, напиша Мадона во описот на објавата, која за краток временски период доби повеќе од 200.000 лајкови.

Пејачката позираше во неколку различни пози во различни модни комбинации. На една од фотографиите таа позираше во црн корсет од латекс без градник, па и се гледаа брадавиците. Имаше црвена перика на главата и цигара во раката.

„Прекрасна си“, „ќе биде тоа жешко издание“, „Колку повеќе старееш, толку си подобра“, напишаа нејзините следбеници во коментарите. Сепак, имаше и такви кои и рекоа дека отишла предалеку со пластичните операциии.

Машкиот магазин ја прогласи за најзгодна на светот, со новата фотографија потврди и зошто е тоа така

Се работи за американската манекенка Оливија Кулпо која на Инстаграм ја следат скоро пет милиони луѓе.

Таа еднаш рече дека "нема смисла да се даваат премногу пари за гардероба. Ако нешто добро ви стои, можете да купите и поевтина варијанта. Но, затоа секогаш се исплати да се дадат повеќе пари за кожна торба и чевли".

Фотографите ја фотографираа во лежерно издание, после тренинг, а фитнесот и здравата исхрана се одговорни за нејзината фигура.

Таа ја освои титулата Мис универзум во 2012 година, а после тоа, започна да гради кариера во светот на модата.

Нејзината просечна плата е 500 000 американски долари, пишува Celebrity Net Worth.

Пред неколку дена, таа објави сексипилна фотографија на Инстаграм и, се разбира, доби неколку комплименти.

 

Најатрактивната жена на светот позираше топлес

Атрактивната Русинка на Инстаграм сподели фотографија од ново снимање на кое позира на плажа само во жолта танга и сандали со високи потпетици. За да не открие премногу, ги покри нејзините голи гради со рацете.

Манекенката Ирина Шајк (35) позираше топлес и повторно покажа зошто е наречена најсексапилна жена на светот.

Фотографијата собра илјадници лајкови за неколку часа, а фановите оставија многу комплименти во нејзините коментари.

Да потсетиме, најпопуларната манекенка неодамна беше уловена на романтичен одмор во Франција со славниот рапер Кание Вест (44).

Гласините за врската започнаа неодамна, со обвинувања дека се гледаат во тајност додека тој се разведува од старлетата Ким Кардашијан (40) по седум години брак.

Опра одби да биде кума на ќерката на принцот Хари и Меган

Опра Винфри (67) реши да ги запре гласините за кумство на ќерката на принцот Хари (36) и Меган Маркл (39), малата Лилибет.

Во едно неодамнешно интервју, таа објасни дека е премногу стара за улогата на кума.

„Јас сум само сосед и пријател, верувам дека ќе земат некој помлад за таа улога“, објасни Опра, која е во добри односи со двојката од 2018 година, кога доби покана за нивната кралска венчавка.

За време на интервјуто, таа откри дека навистина и се допаѓа избраното име за девојчето и дека ќе им испрати специјален подарок на гордите родители за Денот на таткото.

Џенифер Лопез и Бен Афлек видени како се бакнуваат во ресторан

Џенифер Лопез и Бен Афлек беа видени како се бакнуваат во ресторанот Нобу во Малибу во неделата.

Ручекот, наводно, бил организиран по повод педесеттиот роденден на сестрата на Џенифер Лопез - Линд. Присутни беа и нејзините деца Макс и Ема (13), која ги доби од бракот со Марк Ентони.
Афлек и Лопез беа свршени во 2002 година и овој април започнаа да се шират гласини дека се помириле. Нивната обновена романса се случи само неколку недели откако Лопез раскина со вереникот Алекс Родригез.

Оттогаш, овој популарен пар се обидува да помине што повеќе време заедно. Во мај, тие престојуваа во луксузното одморалиште Јелоустоун, Монтана, а потоа изнајмија куќа за одмор во Мајами.

Лопез наводно наскоро ќе се пресели во Лос Анџелес за да може да помине повеќе време со него. Тие сè уште не се одлучиле официјално да потврдат дека се во врска.

 https://www.youtube.com/watch?v=jIIUSEI5-Mg

Холандската принцеза одби од буџетот 1,6 милиони евра затоа што би се чувствувала непријатно

Принцезата Амалија, наследничка на холандскиот престол, се одрекува од правото на годишен приход. Најстарата ќерка на кралот Вилем-Александар, таа му напишала на премиерот Марк Руте дека сака да се откаже од своите права на 1,6 милиони евра за лични и трошоци за домаќинството, бидејќи прифаќањето на нив ќе и биде непријатно.

Во писмото навела дека не сака пари додека не ги добие соодветните кралски должности. Амалија рече дека по завршувањето на училиштето има намера да паузира една година и потоа да започне да студира.

„На 7 декември 2021 година ќе имам 18 години и според законот ќе добијам додаток“, напиша Амалија во писмото објавено од холандската јавна телевизија НОС.

„Мислам дека би било непријатно додека не работам ништо, додека на другите студенти им е многу потешко, особено во овој период на коровавирус“, додаде таа.

Таа рече дека ќе враќа 300.000 евра приход годишно и дека нема да бара 1,3 милиони евра се додека нема големи трошоци во улога на принцеза.

ИСО наведува дека ова е првпат некој член на кралското семејство да одбие да побара плата и надомест на трошоците. Холандската монархија ја надмина Британија како најскапа во Европа, покажа истражувањето спроведено од 2012 година, пишува Гардијан.

Холандската влада минатата година се согласи на кралски буџет од 47,5 милиони евра за 2021 година, не вклучувајќи ги трошоците за државни посети или одржување на палатите, со тоа што кралот Вилем-Александар доби плата од 998 000 евра и 5,1 милиони службени трошоци. Неговата сопруга Максима доби 1,1 милиони евра, поранешната кралица Беатрикс 1,7 милиони евра, а Амалија 1,6 милиони евра.

Под притисок на опозициските партии, Руте се согласи на ревизија на годишните трошоци, но предупреди на „популистичките“ опасности од ваквата дебата.

Милијардерот Ворен Бафет ги советува младите за тоа како можат да ја зголемат својата вредност

Легендарниот инвеститор и милијардер Ворен Бафет ги советува младите да се фокусираат на совладување на комуникациските вештини, односно да научат како да пишуваат и зборуваат јасно затоа што тоа може да ја „удвои нивната вредност“.

„Единствениот лесен начин да станете 50 проценти повредни отколку што сте сега е да ги усовршите вашите комуникациски вештини - и писмени и усмени“, вели Бафет во видеото објавено во понеделникот на LinkedIn.

Видеото е објавено од Мајкл Худ, коосновач на почетниот Voiceflow со седиште во Торонто, што им овозможува на корисниците да дизајнираат, градат и извршуваат вештини за паметниот звучник на Амазон, без потреба од знаење за кодирање.

"Ако не можете да комуницирате, тоа е како да намигнувате на девојка во мрак, ништо не се случува. Може да ја имате целата духовитост на светот, но мора да знаете како да го пренесете тоа", продолжува Бафет.

Претприемачот Ричард Бренсон се согласува дека способноста за успешна комуникација е клучна за успехот.

„Денес, ако сакате да успеете како претприемач, мора да бидете и раскажувач на приказни“, рече британскиот бизнисмен, додавајќи дека нема смисла да се биде добар раскажувач ако вашиот производ или идеја не вреди.

Сепак, не е доволно да создадете одличен производ, исто така треба да откриете како да ги информирате луѓето за тоа.

Откриено колку Роналдо и плаќа на Џорџина месечно

Се очекува семејството Роналдо да не е просечно семејство, да не чуваат пари во тегла на фрижидер кои би ги користеле за своите потреби, но „Gazeta delo Sport“ објави пред извесно време дека Кристијано и плаќа на сопругата Џорџина месечен приход.

Објаснувајќи дека на овој начин Роналдо му се „оддолжува“ на својот животен сопатник за поминување на времето претежно дома и чување деца, со акцент на фактот дека покрај нивната ќерка Алана Мартина, ги воспитува и децата на Роналдо, Ева и Матеа.

Англискиот таблоид „The Sun“ се вклучи во целата приказна, која за разлика од „Gazeta delo Sport“ (кои ја наведуваа сумата помеѓу 50.000 и 100.000 евра), тие беа поточни и напиша дека Роналдо на Џорџина и дава приход од 80.000 фунти секој месец.

Во истиот текст, „Gazeta delo Sport“ исто така изјави дека Џорџина Родригез заработува за животот во Италија на уште неколку популарни начин, тие открија дека таа добива 8.000 евра за рекламна фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, и дека бара дури 100.000 евра за интервју.

Меган Маркл и принцот Хари имаат ќерка, се вика Лилибет Дајана

Меган Маркл роди девојче во петокот наутро во Калифорнија и таа и принцот Хари станаа родители по втор пат.

Девојчето го доби името Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатн-Виндзор. Родена е во 23 часот и 40 минути. Мајката и ќерката веќе ја напуштиле болницата и се чувствуваат добро, пишува Би-Би-Си.

Парот истакна дека девојчето го доби името Лилибет по прекарот што кралското семејство и го даде на кралицата Елизабета, нејзината прабаба. Покрај тоа, друго име и оддаде почит на принцезата Дајана, која трагично почина во август 1997 година.

"На 4 јуни ја добивме нашата ќерка Лили. Таа е многу повеќе отколку што можеше да очекуваме, ние сме бескрајно благодарни за целата љубов и молитви од сите делови на светот", рекоа Меган и Хари во соопштението за печатот.

Парот веќе го има синот Арчи, кој е роден на 6 мај 2019 година.

Да потсетиме, неодамна, според британските медиуми, Меган Маркл ги откажала сите обврски поради проблеми во бременоста со второто дете. Откако го загуби своето бебе минатото лето, таа реши да го сведе на минимум ризикот. За среќа, породувањето помина без проблеми и се роди девојче.

Британските медиуми напишаа дека војвотката од Сасекс потешко ја поднесува оваа бременост со несоница, бројни мачнини и главоболки, поради што ги откажала сите свои професионални обврски.

Откако се откажаа од титулата постари членови на кралското семејство, тие се преселија во Калифорнија во март 2020 година и токму тоа отстапување им овозможи да ги чуваат во тајност сите информации за бременоста и семејниот живот.

„The Kelly Clarkson Show“ ќе го замени шоуто на Ellen DeGeneres по 2022 година

Набргу откако Ellen DeGeneres објави дека 19-тата сезона на „The Ellen DeGeneres Show“ ќе биде последна, беше објавено дека датумот на нејзиното шоу по 2022 година ќе биде исполнет со шоуто на пејачката Кели Кларксон - „The Kelly Clarkson Show“

Според списанието „People“, нејзиното место ќе го заземе позната американска пејачка која веќе најавува дека планира да создаде простор каде луѓето од сите генерации и култури ќе најдат нешто за себе.
Деџенерис на почетокот на овој месец објави дека ќе го заврши емитувањето на своето популарно шоу во 2022 година по вкупно 19 сезони.

Многумина веруваат дека популарната водителка решила да стави крај на долгогодишната телевизиска приказна поради неодамнешните обвинувања дека на сетот има токсична атмосфера.

Оваа информација беше објавена во јавноста од поранешни вработени во шоуто, а ја потврдија неколку познати личности, нагласувајќи дека биле безброј пати сведоци на многу непријатни ситуации на сетот.

Поради овие тврдења, емисијата брзо изгуби повеќе од милион гледачи, по што Деџенерис им се извини на поранешните вработени.

Се продава куќата во која живееле Курт Кобејн и Кортни Лав, еве како изгледа денес

Куќата во која живееле Курт Кобејн и Кортни Лав во 90-тите години од минатиот век може да се купи за 998 илјади долари, пишува People. Двоспратната зграда се наоѓа во Холивуд и не е реновирана откако ја користеше овој славен пар.

Двоспратната зграда е изградена во 1921 година и содржи три бањи и три големи спални соби. Поради големите прозорци секогаш има доволно светлина во неа и куќата е полна со интересни мали детали.

Особено е важно да се нагласи дека оние што ќе решат да купат куќа ќе мора да изложат големи количини пари за реновирање - затоа што куќата е во иста состојба како и во деведесеттите години, кога во неа живееше овој славен пар.

Бројни познати личности живеат во близина, некои од нив се Дејвид Коперфилд, Тим Бартон и Тимоти Хатон.

Кобејн и Лав се преселија во куќата во 1992 година и тука се роди нивната ќерка Франсис Бин. Судејќи според документарниот филм „Hit So Hard“ (2011), Кобејн го напиша најголемиот дел од албумот „In Utero“ во оваа куќа.

Семејството се преселило во Сиетл на почетокот на 1994 година, каде фронтменот на големата Нирвана изврши самоубиство на 27-годишна возраст.