Објавена листата на најубави жени во светот: Џеј Ло и Анџелина Џоли не се ни во ТОП ДЕСЕТ

Фото: pixabay

Кога ќе се постави прашањето: „Која е најубавата жена на светот?“, многумина веднаш би одговориле дека тоа е или Џенифер Лопез или Анџелина Џоли. Сепак, на оваа популарна шпекулација и противречи новата Ранк листа, која не ги ни стави во првите десет, иако претходно тие беа на оваа листа редовно.

Листата на десетте најубави жени во светот ја сочинуваат сосема нови имиња, додека првото место го зазеде актерка која дефинитивно ја одбележа годината зад нас.

Во продолжение ви ја претставуваме листата на најубави жени во светот за 2022 година.

10. Лили Колинс

9. Емили Ратајковски


8. Ема Вотсон


7. Мила Кунис


6. Елизабет Олсен

5. Џесика Алба


4. Ана Де Армас


3. Скарлет Јохансон


2. Гал Гадот


1. Маргот Роби