Трендинг :

Феноменални идеи за новогодишно украсување

Дефинитивно е време да започнете со новогодишно уредување на вашиот дом, ако веќе не сте го направиле тоа.

Празничните украси не само што им носат среќа на најмладите, туку и ги поврзуваат постарите со некои стари и безгрижни времиња.

Доколку размислувате како да го уредите домот за претстојните празници, а ви здосадиле старите украси, ви предлагаме сами да си направите нови.

Не само што ова е прилично едноставно и евтино, туку ќе биде вистинска семејна забава во која ќе уживате со вашите деца.

Се што ви треба, веќе имате дома. Картон, хартија, лепило и ножици се основа за понатамошна работа.

Предлозите кои ќе ги видите во видеото што следи се прилично едноставни и нема да ви треба многу време за нив, а ефектот што ќе го постигнете со нив секако ќе остане во сеќавање на сите што ќе го посетат вашиот дом.

https://www.youtube.com/watch?v=GHjO0qbTAoU&ab_channel=Littlecraftslover

Сите ќе ви завидуаваат доколку и вие вака го спакувате вашиот ПОКЛОН ​​- елегантно, и многу ЛЕСНО

Обично кога добиваме подарок не внимаваме доволно на пакувањето, па така хартијата веднаш ја кинеме за да дојдеме до главниот дел. Но, изгледот на подарокот и личната порака што оди со него ќе ги воодушеви сите што ќе го добијат вашиот подарок спакуван на примамлив начин на кој секој ќе обрне внимание.
Погледнете во следните видеа за што станува збор и како и вие да направите примамливо пакување за вашиот поклон.

25 идеи за украсување новогодишна елка

Ви претставуваме неколку идеи за украсување на новогодишна елка која ќе се вклопи во вашиот домашен амбиент.

40 кул идеи за да го направите овој Божиќ незаборавен

https://www.youtube.com/watch?v=v4oVV2smGes&ab_channel=5-MinuteDECOR

Куќата во Лондон изгледа како колиба и чини 750.000 фунти

Куќа во Лондон која однадвор изгледа како колиба е всушност нешто сосема друго.

Кога се гледа од улица, куќата изгледа како мала сива колиба, но нејзината внатрешност крие големо изненадување што ја „оправдува“ нејзината цена од 750.000 фунти.

Внатре има многу повеќе простор отколку што се очекуваше, а има и „скриен“ долен кат.

На тој кат има отворена кујна со трпезарија, дневна соба, додека скалите водат до две спални соби и две бањи, како и просторија за складирање. Зад куќата има мала патека што претставува дополнителен простор.

Куќата се наоѓа на северот од Лондон, а нејзината површина е 73 квадратни метри.

Јавниот превоз е многу близу, како и продавниците, рестораните и паркот Clissold.

108 годишна баба создава неверојатна уметност.

Кој би помислил дека бабата и на 108 години ќе биде способна да создаде неверојатна уметност.

https://twitter.com/Palavko_com/status/1412715437289357312?s=20

Најчудниот дизајн за надворешна врата

https://www.youtube.com/watch?v=WzoEpqrZJRY

Дизајнерите добро се потрудиле околу овој дизајн за надворешна врата. 

Оригинални слики од 17 век пронајдени во контејнер крај патот во Германија

Две оригинални слики од европски уметници од 17 век биле пронајдени во контејнер крај патот во југоисточна Германија. Си-Ен-Ен јавува дека врамените слики ги пронашол минатиот месец 64-годишник на бензинска пумпа во баварскиот регион. Човекот подоцна ги предал уметничките дела на полицијата во Келн.

Потоа полицајците започнаа апел за да го пронајдат сопственикот на сликите. Првата проценка на експертот за уметност заклучи дека сликите се веројатно оригинални дела, соопшти полицијата.

Една слика е автопортрет на Пјетро Белоти (1625-1700) на кој се гледа италијанскиот уметник како се смее и датира од 1665 година. Според галеријата Канесо во Швајцарија, уметникот „работел за истакнати семејства во Венеција и пошироко“, вклучително и покровители како кардинал Отобони и гувернерот Милан.

Втората слика е портрет на момче од холандскиот уметник од 17 век, Самуел ван Хогстратен (1627–1678), непознат датум. Хогстратен бил сликар и писател кој студирал со Рембрант во Амстердам, според Колекцијата Лајден, една од најголемите светски приватни колекции на дела од холандската златна доба.
Хогстратен е роден во Дордрехт, но работел и во Хаг, Виена, Рим и Лондон. Неговиот трактат „Вовед во средното сликарско училиште“, објавен по неговата смрт, се смета за вреден увид во гледиштата на Рембрант за сликарството.

Супер идеи за одлични фотки

https://www.youtube.com/watch?v=5t8-7GPraw8

Неверојатни и чудни дизајни на торти

https://www.youtube.com/watch?v=9wUsroBgLPo&t=8s