Тиктокерка сподели едноставен трик: Еве како да ја одмрзнете шофершајбната

Фото: TikTok print screen

Тиктокерка сподели едноставен трик кој за кратко време стана вирален, а се работи за одмрзнување на шофершајбната.

Тиктокерката @saradeutsch сподели трик кој е едноставен и не бара дополнителен напор а луѓето се воодушевени од едноставниот трик.

- Ова видео го правам секоја година. Кога ви е замрзнато шофершајбната, задолжително спуштете ги штитниците за сонце за да го запрете протокот на воздух и побрзо да го стопите мразот – објасни таа и напиша во видеото дека ова е важен совет за сите тинејџери возачи.

Видеото собра 3,7 милиони прегледи и повеќе од 276.000 лајкови, а тиктокерите беа прилично ентузијасти и многумина признаа дека немале поим за едноставниот совет.

@saraedeutsch Teen drivers need to know this! Frozen windshield are about to be a thing with all the cold and snow #winter #buffalosnowstorm #winterweather #snow #teendriver ♬ original sound - Sara Deutsch