Трендинг :

Видеото од ова паркирање насмеа многу луѓе

На социјалните мрежи стана вирално видео на кое се гледа како непознат возач се обидува да паркира автомобил.

Иако на искусниот возач му е јасно дека овде може да се паркира за три секунди, на овој возач му требаше многу повеќе.

https://www.youtube.com/watch?v=VDN1JWe3rAo&ab_channel=JAYFGRINDWAY

Момче се обиде да и „упадне“ на репортерката, но остана разочарано

Едно момче се обидело да и „упадне“ на репортерката, но по една реченица на новинарката останал разочаран.

Новинарката на Фокс, Жаклин Матер, на својот Твитер профил објави видео кое брзо стана хит на социјалните мрежи. Имено, за време на снимањето на прилогот на улица, во еден момент зад новинарката се појави момче кое почна да вреска на сет глас мислејќи дека ќе биде на телевизија.

 

Погледнете како 'домаќинката' ги мие садовите на море

Погледнете како 'домаќинката' ги мие садовите на море

На социјалните мрежи се појави видео кое го постави славен Тик Токер од неговото летување.

Имено, тој ја снима својата девојка како фрла валкани садови во морето наместо да ги мие, така што предизвика многу негативни коментари.

https://twitter.com/RRocic/status/1424496762358743042?s=20

- Среќна е таа куќа што оваа ќе ја заобиколи - пишуваат во коментарите.

- Ова е срам за жена, идна мајка / сопруга, - ова е уште еден во низата коментари.

- Зошто делиме воздух со вакви сличности ?????? - се запраша еден корисник.

Колку е само влијателна една слика на Владимир Путин

Видео на кое се гледа како мала чивава агресивно гризе се што ќе и се најде под забите, освен кога станува збор за фотографиите на Владимир Путин, набрзо стана хит на „ТикТок“.

@random_video164

##fyp? ##fypシ ##fyp ##fypシ

♬ original sound - 🚨funny🚨

Поранешен работник во фабрика стана ТикТок звезда: Не кажува ни збор, а има милиони

21-годишникот откако ја изгубил работата во фабриката, решил, како и повеќето млади, да се посвети на модерните содржини.

По враќањето во семејната куќа, Khaby Lame не сакал да најде нова работа, па започнал да снима содржини на ТикТок.

За една година, тој стана една од главните сензации и го следат скоро осумдесет милиони луѓе. Иако не кажува ниту еден збор, неговите видеа се најгледани. Луѓето се заинтересирани за неговиот израз на лицето.

Снимките на ТикТок главно се базираат на животни трикови, посочувајќи ги нивните апсурди и како да се поедностават одредени секојдневни работи.

- Кога имав 10 милиони следбеници, сфатив дека навистина ми оди добро, а сега ја работам оваа работа како работа со полно работно време - изјави Khaby.

Кучето се преправа дека мора да излезе и да изврши нужда но тоа всушност било трик за да се разлади.

 https://www.youtube.com/watch?v=HcPuKlntRBw

Кучињата се паметни и знаат да најдат начин да ја постигнат својата цел. Еден бостонски териер така решил да се преправа дека мора да изврши нужда за да се разлади во базенот.

Кучето не сака да спие само, па донесе необично друштво во креветот и стана хит

Дилан Греј направи видео за кое не требаше многу време да стане вирално. Имено, една вечер сфатил дека неговите кокошки не се во нивниот кафез. Почнал да ги бара и открил дека виновникот е неговото разиграно куче Бела. Не сака да спие сама, па однесе неколку кокошки до нејзиниот кревет и се прилепи до нив и ги покри со ќебе.

 

@dylan.mattgray

My dog wanted cuddles🐥💤#foryoupage #fyp #fup #foryou #puppy #chicken #petlife #animalsoftiktok

♬ original sound - Dylan Gray

Пинг-понг натпревар од 1979 кој нема да ве остави рамнодушни

Пинг понг натпревар кој се одржа во Холандија 1979 година.

Овој пат Твитер ѕвездите се мачка и мало глувче

Твитер е како ризница со смешни видеа. Го користат млади, стари, славни и јавни личности кои секогаш имаат што да напишат или објават. Овој пат Твитер ѕвездите се мачка и мало глувче.

https://twitter.com/VolgerGoede/status/1396944386374635522?s=20

Расправа околу креветот

https://www.youtube.com/watch?v=X3YhgOFAvWc

Кристијано Роналдо мрази кока-кола

https://www.youtube.com/watch?v=_nw7FOgOgtA