Момче се обиде да и „упадне“ на репортерката, но остана разочарано

Фото: Twitter / Screenshot

Едно момче се обидело да и „упадне“ на репортерката, но по една реченица на новинарката останал разочаран.

Новинарката на Фокс, Жаклин Матер, на својот Твитер профил објави видео кое брзо стана хит на социјалните мрежи. Имено, за време на снимањето на прилогот на улица, во еден момент зад новинарката се појави момче кое почна да вреска на сет глас мислејќи дека ќе биде на телевизија.