Жените родени во овие 3 знаци имаат најголем сек*уален апетит, секогаш се заинтересирани

Фото: pixabay

Овенот, Бикот и Скорпијата се знаци кои секогаш се заинтересирани за интимни односи, особено жените, а Скорпиите се ненаситни во тој поглед и дефинитивно го заземаат првото место.

1. Шкорпија

Скорпиите имаат поголем сексуален апетит од сите други знаци. Нејзината жестока и страсна особина е видлива во сите аспекти на животот, особено во спалната соба. Сексот со неа е секогаш возбудлив, најмногу затоа што сака да пробува нови работи.

Сè што треба да направите е да се насмеете на одреден начин, да и упатите „значаен“ поглед или да ја допрете и таа веднаш ќе разбере на што алудирате и ќе ја прифати играта. Луѓето кои имаат сексуален однос со Скорпиите подобро е да имаат силно либидо и да се спремни добро да се испотат во спалната соба.

2. Бик

За жената Бик допирот е многу важен во сексот, а бидејќи сака да се држи за раце или постојано да се гали, нејзиниот сексуален нагон е секогаш силен.

Таа е многу тврдоглава и никогаш нема да признае дека е иницијатор за секс, но и двајцата сте свесни дека таа секогаш ве мами и индиректно алудира на секс. Нејзиниот сексуален нагон е од физичка природа, затоа внимавајте на допирите, галењето, па дури и на сензуалната масажа.

3. Овен

Жената родена во знакот Овен сака добар физички предизвик, а подобар предизвик од сексот нема, нели? Сексуалниот апетит на Овен предизвикува чист адреналин. Таа сака да победува, а сексот со неа е секогаш полн со страст, игри и експериментирање.

Жените родени во знакот Овен се исклучително страсни. Изгледа дека нивниот сексуален апетит е поврзан со експерименти и желба за сексуални игри во креветот, пишува порталот Your Tango.