НАЈДОБРИ БОЖИЌНИ ФИЛМОВИ (2022)
Филм

НАЈДОБРИ БОЖИЌНИ ФИЛМОВИ (2022)

A Christmas Story Christmas (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=e0snO6g1tdY&ab_channel=HBOMax Hollywood Christmas (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=UpZXbCbJ6M0&ab_channel=HBOMax A Christmas Mystery (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=lFH9NsV34yI&ab_channel=HBOMax Falling for Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=bsNIJd45jYM&ab_channel=Netflix I Hate Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=TZ5NFlE_wd0&ab_channel=Netflix Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=X66T8f1Za5A&ab_channel=NetflixIsAJoke A storm for Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=neYwnVMfN7A&ab_channel=Netflix The Noel Diary (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=asH6ny4ILzM&ab_channel=Netflix

355
НАЈДОБРИ БОЖИЌНИ ФИЛМОВИ (2022)
Филм

НАЈДОБРИ БОЖИЌНИ ФИЛМОВИ (2022)

A Christmas Story Christmas (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=e0snO6g1tdY&ab_channel=HBOMax Hollywood Christmas (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=UpZXbCbJ6M0&ab_channel=HBOMax A Christmas Mystery (HBO Max) https://www.youtube.com/watch?v=lFH9NsV34yI&ab_channel=HBOMax Falling for Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=bsNIJd45jYM&ab_channel=Netflix I Hate Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=TZ5NFlE_wd0&ab_channel=Netflix Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=X66T8f1Za5A&ab_channel=NetflixIsAJoke A storm for Christmas (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=neYwnVMfN7A&ab_channel=Netflix The Noel Diary (Netflix) https://www.youtube.com/watch?v=asH6ny4ILzM&ab_channel=Netflix

355
Чешки мултимилионер возел со 417 km/h на автопат во Германија: Се пофалил и на YouTube
Интересно

Чешки мултимилионер возел со 417 km/h на автопат во Германија: Се пофалил и на YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=7pg1hhW5qhM&ab_channel=RadimPasser Германската полиција покрена истрага против чешкиот мултимилионер Радим Пасер, кој со своето „Бугати“ возел 417 километри на час по германскиот автопат и со тоа се фалел на Јутјуб, објавија локалните медиуми. Иако на германските автопати нема ограничување на брзината, трките се забранети, како и таканаречената единечна трка. Според германските закони и т.н. единечна трка е забранета доколку возачот „со неприлагодена брзина, грубо ги …

439
Го срушија и GANGAM STYLE: Ова видео има 10 милијарди прегледи на YouTube!
Музика

Го срушија и GANGAM STYLE: Ова видео има 10 милијарди прегледи на YouTube!

https://www.youtube.com/watch?v=XqZsoesa55w Baby Shark, популарна песна за деца, стана првото видео кое има 10 милијарди прегледи на YouTube. Baby Shark стана најгледаното видео досега на оваа платформа во 2020 година, а песната на Pinkfong сега достигна 10 милијарди прегледи. Hope Segoine е изведувач на оваа песна, која е популарна во Јужна Кореја од 2016 година. Во САД стана популарна во 2019 година, а следната година веќе …

537
Дали наскоро роботи ќе ни готват и служат во кујна?
Технологија

Дали наскоро роботи ќе ни готват и служат во кујна?

https://www.youtube.com/watch?v=i1GVwbYURuQ&ab_channel=MoleyRobotics Бројни технолошки компании развиваат роботи кои можат да готват, но и да служат оброци. Овие роботи се развиваат за комерцијални потреби, но и за потребите на домаќинствата. Една од тие компании е лондонската Moley Robotics, која планира да ја лансира својата роботска кујна следната година - Moley Robotic Kitchen. Прицврстени на шините поставени на таванот, две роботски раце се практично повеќе во вашата …

543
Топ 10 најдобри филмови за 2021 година
Филм

Топ 10 најдобри филмови за 2021 година

Најпознатиот филмски сајт ИМДБ објави листа на најпопуларни филмови оваа година. Посетителите на оваа страница ги рангираат сите прегледани филмови по оценки, така што оваа страница не е оценета од професионални филмски критичари. Во продолжение погледнете како изгледа овогодинешната листа на ИМДБ. 1. „Dune“ https://www.youtube.com/watch?v=8g18jFHCLXk&feature=emb_title 2. "The Suicide Squad" https://www.youtube.com/watch?v=jz1FrtMIh5c&feature=emb_title&ab_channel=DC 3. "Eternals" https://www.youtube.com/watch?v=x_me3xsvDgk&ab_channel=MarvelEntertainment 4. "Mortal Kombat" https://www.youtube.com/watch?v=-BQPKD7eozY&ab_channel=FilmSelect 5. "Zack Snyder's Justice League" https://www.youtube.com/watch?v=vM-Bja2Gy04&feature=emb_title&ab_channel=HBOMax 6. "Godzilla vs. Kong" https://www.youtube.com/watch?v=odM92ap8_c0&ab_channel=WarnerBros.Pictures 7. "Black Widow" https://www.youtube.com/watch?v=ybji16u608U 8. "Army of the Dead" https://www.youtube.com/watch?v=tI1JGPhYBS8&ab_channel=Netflix 9. …

564
Феноменални идеи за новогодишно украсување
Арт и Дизајн

Феноменални идеи за новогодишно украсување

Дефинитивно е време да започнете со новогодишно уредување на вашиот дом, ако веќе не сте го направиле тоа. Празничните украси не само што им носат среќа на најмладите, туку и ги поврзуваат постарите со некои стари и безгрижни времиња. Доколку размислувате како да го уредите домот за претстојните празници, а ви здосадиле старите украси, ви предлагаме сами да си направите нови. Не само што …

520
15 минути ефективни јога вежби
Биди фит

15 минути ефективни јога вежби

https://www.youtube.com/watch?v=xOJeRLc66r4&ab_channel=MadyMorrison Доколку сакате да ја тестирате вашата флексибилност и еластичност, јога вежбите се вистинскиот избор за вас. Ви предлагаме програма од 15 минути која максимално ќе го тестира вашето тело.

471
Како да прислушкувате со помош на телефонот и слушалките: На TikTok се појави малку познат ТРИК
Технологија

Како да прислушкувате со помош на телефонот и слушалките: На TikTok се појави малку познат ТРИК

Веднаш да нагласиме дека не ги поддржуваме ваквите активности (освен за забава), но сметаме дека треба да бидете информирани. TikTok Видеото на Dalilamouhib стана вирално, собра повеќе од три милиони лајкови и 35.000 коментари, а во него се објаснува како да го поставите вашиот iPhone да прислушува кога не сте во собата. Таа објасни дека е неопходно да се има телефон (Iphone) и …

478
Сите ќе ви завидуаваат доколку и вие вака го спакувате вашиот ПОКЛОН ​​- елегантно, и многу ЛЕСНО
Арт и Дизајн

Сите ќе ви завидуаваат доколку и вие вака го спакувате вашиот ПОКЛОН ​​- елегантно, и многу ЛЕСНО

Обично кога добиваме подарок не внимаваме доволно на пакувањето, па така хартијата веднаш ја кинеме за да дојдеме до главниот дел. Но, изгледот на подарокот и личната порака што оди со него ќе ги воодушеви сите што ќе го добијат вашиот подарок спакуван на примамлив начин на кој секој ќе обрне внимание. Погледнете во следните видеа за што станува збор и …

473
40 кул идеи за да го направите овој Божиќ незаборавен
Арт и Дизајн

40 кул идеи за да го направите овој Божиќ незаборавен

https://www.youtube.com/watch?v=v4oVV2smGes&ab_channel=5-MinuteDECOR

581
Сцена на небото која ќе ве остави без здив! Ова е вселенски спектакл!
Интересно

Сцена на небото која ќе ве остави без здив! Ова е вселенски спектакл!

https://www.youtube.com/watch?v=pF6IX3KDOuo&ab_channel=NightLightsFilms-AdrienMauduit Сликите и видеата од метеорскиот дожд „Геминида“ се споделуваат низ светот откако го достигна својот врв ноќта помеѓу 13 и 14 декември.

359
Марк Цукерберг го лансираше Horizon Worlds: Добредојдовте во МЕТАВЕРСУМ, влезот е бесплатен
Технологија

Марк Цукерберг го лансираше Horizon Worlds: Добредојдовте во МЕТАВЕРСУМ, влезот е бесплатен

https://www.youtube.com/watch?v=02kCEurWkqU По две години работа, Мета (поранешен Фејсбук) официјално го лансираше метаверсот Horizon Worlds. Ова не е конечната визија, неодамна претставена од извршниот директор Марк Цукерберг. Ова е само првиот чекор во амбициозниот план, а вклучува корисници од САД и Канада. Доколку се возрасни, заинтересираните можат да ја вклучат својата опрема за VR (Oculus) и да зачекорат во виртуелниот свет. Дигиталните светови се развиваат со …

391
Симулатор од соништата: Погледнете како професионален мото возач тренира од дома
Автомобили

Симулатор од соништата: Погледнете како професионален мото возач тренира од дома

https://www.youtube.com/watch?v=PWlfusB4qqE&ab_channel=CXCSimulations Професионалниот мото возач Патрик Лонг има две децении искуство во најважните првенства, вклучувајќи и бројни титули. Долго време работи како консултант и амбасадор на Porsche Cars North America, но секој ден ги тренира своите рефлекси и ја одржува кондицијата, иако повеќе не се натпреварува. Користи специјален симулатор, развиен од CXC Simulations, дизајниран да обезбеди чувство на off-road возење во Porsche. „Вози“ во мал стан Комбинацијата …

498
Со заби повлекол тенк тежок 40 тони
Интересно

Со заби повлекол тенк тежок 40 тони

https://www.youtube.com/watch?v=wPKW38R7X1g&ab_channel=amagyarhonvedseg Атлетичарот од Унгарија, Золт Синка, со заби влечел тенк Т-72 тежок над 40 тони. Овој настан беше организиран во касарната на 25-та бригада Ѓерѓ Клапка опремена со тенкови Т-72 и Леопард 2А4ХУ, а предизвикот кој беше пред спортистот беше пренесуван во живо на телевизија. За потсетување, Золт во 2013 година со заби влечеше авион тежок 50 тони околу аеродромот.

492
Погледнете како 'домаќинката' ги мие садовите на море
Насмеј се

Погледнете како 'домаќинката' ги мие садовите на море

На социјалните мрежи се појави видео кое го постави славен Тик Токер од неговото летување. Имено, тој ја снима својата девојка како фрла валкани садови во морето наместо да ги мие, така што предизвика многу негативни коментари. https://twitter.com/RRocic/status/1424496762358743042?s=20 - Среќна е таа куќа што оваа ќе ја заобиколи - пишуваат во коментарите. - Ова е срам за жена, идна мајка / сопруга, - ова е …

637
Како изгледа најскапата авто-таблица во светот?
Автомобили

Како изгледа најскапата авто-таблица во светот?

https://www.youtube.com/watch?v=4sVfIuEaoFI&t&ab_channel=Fipeux Lamborghini Aventador SVJ Roaster е еден од најексклузивните суперспортски автомобили на патиштата, но дури и со цена од околу 390.000 евра тешко може да се спореди со износот наменет за нејзината регистарска табличка. Сопственикот за табилцата платил ниту повеќе ниту помалку, туку 10 милиони евра на аукција! Веројатно најскапата таблица во светот доаѓа од Катар, и ја има трицифрената бројка 123. Ламборџини со оваа …

685